Dlaczego warto korzystać z bitcoina?

Bitcoin jest walutą, która zaczyna obowiązywać w Internecie. Popularność takiej formy pieniędzy rośnie.

Bitcoin to wirtualna waluta, która zapisywana jest w cyfrowym portfelu, który znajduje się na komputerze lub specjalnym serwerze. Nie posiada nad sobą administracji centralnej, która mogłaby manipulować bitcoinami poprzez zwiększanie ich emisji. Za wszystkim stoi technologia blockchain, czyli publiczna baza danych, zawierająca zakodowane informacje o wszystkich transakcjach zrealizowanych przy użyciu bitcoinów. Nie jest możliwe hakowanie informacji o bitcoinach, ponieważ wszystko jest bardzo dobrze zaszyfrowane, a dane są rozmieszczone w różnych miejscach. Dzięki temu nie ma takiej możliwości, aby ktoś ukradł nam takie wirtualne pieniądze. Ta waluta internetowa powstała w 2009 roku.

Bitcoinami można już płacić w ponad 9 tysiącach punktów usługowych na terenie całego świata. Niektóre z nich znajdują się również w Polsce. Bitcoinami można płacić m.in. w popularnym Bobby Burgerze, kawiarni MiTo art café czy szpitalu Medicover. Ale to nie w punktach stacjonarnych bitcoiny mogą przynieść największy przełom. To właśnie w płatnościach internetowych tkwi największy potencjał.

Prosta i szybka transakcja

Korzystanie z bitcoinów jest bardzo proste. Bitcoiny gromadzi się w wirtualnych portfelach, które działają na zasadach podobnych jak każde inne konto. E-portfel można zainstalować na własnym komputerze. Dzięki temu będzie się miało do niego nieograniczony dostęp. W każdej chwili można będzie sprawdzić, ile jeszcze wirtualnej waluty mamy do dyspozycji. Sklep internetowy, który chce akceptować zapłatę w bitcoinie, nie musi spełniać żadnych szczególnych wymogów prawnych. Trzeba podkreślić, że taka forma płatności jest legalna, o ile oczywiście sprzedający odprowadza od transakcji podatek dochodowy.

Zapewnienie anonimowości

Dzięki temu, że kupujący korzystają z bitcoinów, mogą podczas zakupów zachować prywatność. Nie muszą przy takich transakcjach udostępniać swoich danych osobowych, co jest dla wielu osób bardzo korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *