Okap wysuwany czy wyspowy? Jaki wybrać?

Aranżujesz kuchnię, jednak liczba różnych rozwiązań sprawia, że nie możesz się zdecydować? Nie ma w tym nic dziwnego. Wykańczając kuchnię, trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Jednym z nich jest okap. Poniżej prezentujemy zalety okapu wysuwanego i wyspowego. Zapraszamy do lektury!

Okap wysuwany z blatu – zalety

Okap, który się wysuwa, jest świetnym elementem, gdzie w przestrzeń w kuchni jest ograniczona. Wtedy okap wysuwany z blatu jest traktowany jako część integralna sprzętu kuchennego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet w małych kuchniach domownicy mogą się cieszyć takim urządzeniem. Wiele osób, dysponujących małą kuchni wcześniej martwiło się, że nie mają możliwości zamontowania okapu naściennego. W takim sytuacjach okap wysuwany jest świetną alternatywą, pozwalającą wyciągać kuchenne zapachy. Co ciekawe takie rozwiązanie jest także dla osób, które nie dysponują w swoim miejscu wentylacją mechaniczną.

Dlaczego? Ponieważ okap wysuwany z blatu może pełnić funkcję pochłaniacza za pomocą specjalnie montowanych filtrów węglowych. W praktyce filtry tego typu oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia z oparów, dymu i zapachów generowanych podczas gotowania i spożywania posiłków. Dzięki dyskretnej konstrukcji, a także wykorzystywanej technologii coraz częściej osób decyduje się na urządzenie w szafce. Co więcej, dzięki schowanej konstrukcji, okap tego typu bardzo łatwo się czyści.

Okap wyspowy (czarny) – zalety

Okap montowany na wyspie to świetne rozwiązanie dla osób, ceniących sobie wydajność urządzeń. Okap wyspowy (czarny) potrafi przefiltrować powietrze, znajdujące się w kuchni czy otwartym pomieszczeniu np. pokoju dziennym z otwartą kuchnią nawet 8 razy w ciągu godziny. Takie rozwiązanie zatem zapewnia cały czas świeże powietrze nie tylko w okolicy samej wyspy kuchennej, lecz także, dzięki szerokiemu zasięgowi także w większych pomieszczeniach. Kuchnia to także miejsce, gdzie podziwiana jest estetyka. W takie założenie świetnie wpasowuje się okap wyspowy (czarny), który jest uniwersalny i świetnie komponuje się z innymi urządzeniami i materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *