Zwroty w sklepach internetowych

Wiele sklepów internetowych wychodzi naprzeciw potrzebom klientów oferując darmowe zwroty zakupionych towarów kurierem lub na poczcie.

Taka opcja udostępniana jest głównie dlatego, że klienci nie mają możliwości przymierzenia zakupionych rzeczy przed zakupem. Nie mogą więc sprawdzić, czy taka rzecz faktycznie im pasuje. Ufają sklepowi. Czasem jednak po prostu rozmiar jest za duży lub za mały. Sklepy internetowe wychodząc naprzeciw potrzebom klientów oferują darmowy zwrot towaru w określonym terminie. Zazwyczaj zwrot jest możliwy do 30 dni od momentu zakupu. Oczywiście nie wszystkie sklepy internetowe oferują taką możliwość zwrotu. Jest to jednak tendencja coraz bardziej powszechna, a że podoba się konsumentom, sklepy internetowe nie zamierzają z tego rozwiązania rezygnować.

Na pewno taki darmowy zwrot jest niezwykle korzystny, ponieważ pozwala na przymierzenie towaru i sprawdzenie czy jest odpowiedni. Dużo więcej osób w związku z darmowym zwrotem decyduje się na zakup towaru przez Internet. Jeżeli mieliby zwracać towar i jeszcze dopłacać za przesyłkę, na pewno nie byłoby to dla nich zbyt opłacalne. W związku z tym, sklepy internetowe w takich sytuacjach wychodzą naprzeciw klientom i oferują im darmowe zwroty.

Na przykład na Poczcie Polskiej ścieżka bezpłatnego zwrotu jest prosta i możliwa do realizacji na dwa sposoby. Pierwszy polega na przyjściu z paczką i załączoną do niej nalepką adresową do najbliższego urzędu pocztowego. Następnie pracownik Poczty Polskiej umieszcza etykietę na przesyłce i wysyła ją. Zazwyczaj tego typu nalepki dostarczane są przez sklepy internetowe. Takie oznaczenie sygnalizuje, że klient skontaktował się ze sklepem i ustalił z nim warunki przesyłki. Wszystko może odbywać się więc legalnie i we właściwy sposób.

Można także skorzystać z usług kuriera. Na przykład UPS. Kurier pomaga zapakować zwracany towar w to samo pudełko, w którym przywieziona została dana rzecz. Następnie, przesyłka jest wysyłana do sklepu internetowego. Dzięki temu klient nie ma żadnych problemów z nadaniem przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *