obrączka

Czym są nauki przedmałżeńskie?

Celem wychowania przedmałżeńskiego jest przygotowanie narzeczonych do wspólnego życia po ślubie. Podczas sesji możesz zastanowić się nad sprawami związanymi z Twoim małżeństwem. Na takich spotkaniach często omawiane są kwestie związane z konfliktami i sposoby radzenia sobie z nimi. Wychowanie przedmałżeńskie pełni funkcję wychowawczą i przyjmuje formę ćwiczeń i wykładów.

Jeśli narzeczeni decydują się na ślub kościelny lub konkordatowy, to zajęcia przedślubne czy edukacja są niezbędnym elementem. Czym właściwie jest edukacja przedmałżeńska? Przede wszystkim jest przygotowaniem do wspólnego życia małżeńskiego. W kursie przedmałżeńskim poruszane są zagadnienia z tym związane, takie jak: istnieją bariery w małżeństwie, przyczyny rozpadu, a także obowiązki i prawa obu stron. Nierzadko na sesjach przedmałżeńskich są obecni różni specjaliści – mediator, psycholog, przedstawiciel poradni małżeńskiej. Celem jest oczywiście wspólna refleksja nad związkiem — sposobem na rozwiązanie konfliktu, radzenie sobie ze stresem lub wychowanie potencjalnego potomstwa.

Zajęcia przedmałżeńskie odbywają się w różnych formułach i terminach. Zwykle zawierają element wykładowy – zajęcia przedmałżeńskie oraz wizyty w poradniach życia rodzinnego. Wykłady odbywają się zwykle w kościołach, parafiach lub klasztorach, prowadzone są przez

Ile trwają nauki przedmałżeńskie?

le trwają nauki przedmałżeńskie? Kursy przedmałżeńskie są zazwyczaj organizowane w sesjach 4-tygodniowych lub 2-miesięcznych. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, zazwyczaj tego samego dnia tygodnia i trwają około 2 godzin. Jeśli przegapisz jedną z tych sesji, możesz nadrobić następny miesiąc. Spotkania te są zazwyczaj bezpłatne. Inną opcją są weekendowe zajęcia przedmałżeńskie, które są szczególnie korzystne dla osób, które pracują popołudniami lub nie mogą wspólnie uczęszczać na zajęcia w tygodniu. Wykłady kumulują się w ciągu dwóch dni – np. sobota i niedziela, po 4 godziny dziennie. Za tę opcję mogą obowiązywać opłaty. Ceny kursów weekendowych oscylują w granicach 150-200 zł. Najlepiej zapisać się na około 4 miesiące przed ślubem. W niektórych miejscach listy, zwłaszcza kursy weekendowe, zapełniają się szybko i możesz nie być w stanie uzyskać certyfikatu w ostatniej chwili. Teraz już wiesz, ile trwają nauki przedmałżeńskie.