Kupujemy mieszkanie na Śląsku – postawić na rynek pierwotny, czy wtórny?

Zdecydować się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego? A może jednak lepszym wyborem będzie nieruchomość z rynku wtórnego? To dylemat wielu osób, które rozważają zakup mieszkania na Śląsku. Twój również? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż pomoże Ci rozwiać wszystkie wątpliwości!

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego oznacza dostęp do zupełnie nowych lokali, które dopiero co trafiły na rynek. Możemy stać się ich pierwszymi właścicielami i urządzić mieszkania na śląsku tak, jak chcemy. Mamy pełną swobodę w przypadku materiałów wykończeniowych, mebli, czy nawet dekoracji. Co więcej, nowe mieszkania śląsk oferowane są nam w tak dużej ilości, że każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Owszem ich cena bywa zwykle wyższa, ale w nasze ręce zawsze trafiają klucze do nowoczesnego lokalu, którego stan techniczny nie budzi wątpliwości.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego

Wielu z nas wychodzi z założenia, że zakup mieszkania z rynku wtórnego to szansą na przycięcie kosztów. Niestety praktyka pokazuje, że oszczędności są tylko powierzchowne, ponieważ zwykle używane mieszkania na sprzedaż na śląsku wiążą się z gruntownym remontem. Już samo wykonanie go będzie oznaczać spore nakłady czasu i pieniędzy, więc jeśli nie chcemy się na to narażać, to lepiej rozważniej podchodzić do kwestii zakupowych. 

Kupić mieszkanie na Śląsku z rynku wtórnego, czy pierwotnego?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że zakup mieszkania z rynku pierwotnego niesie ze sobą o wiele więcej zalet. Nie dość, że oferowane są nam nowe mieszkania na sprzedaż śląsk, to jeszcze możemy urządzić je od podstaw. Poza tym przy wykończeniu nowego mieszkania czeka nas o wiele mniej pracy, niż przy remoncie nieruchomości z rynku wtórnego. Przekłada się to również na niższe koszty, więc jeśli zależy nam na szybkiej transakcji i zakupie bezpiecznej nieruchomości, to zdecydowanie lepiej skupić się na rynku pierwotnym.