Aranżacyjne triki

Podczas urządzania niektórych wnętrz liczy się nie tylko ich uroda i funkcjonalność, ale także rozmiar. Mała łazienka może wydawać się przestronna, jeżeli wyposażymy ją w sprzęty, które nie zajmują zbyt dużo cennego miejsca. 

 

Zalety małej umywalki 

Nawet jeżeli mimo braku miejsca nie chcemy rezygnować z wanny w łazience, to możemy zdecydować się na taką, która jest węższa lub krótsza niż standardowa. Choć oczywiście nie ma wątpliwości, że najlepsza w tej sytuacji będzie kabina prysznicowa, która zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Umywalka to niezbędne wyposażenie każdej łazienki, ale czy jej wielkość jest tak ważna? Mała spełni swoją funkcję tak samo jak duża – może jedynie musimy bardziej uważać, aby nie zachlapać podłogi. Jeżeli jednak dobierzemy do niej również nieco mniejszą niż standardowa baterię łazienkową, to i ten problem uda nam się wyeliminować. Mała umywalka jest także dobrym rozwiązaniem, gdy w łazience chcemy zamontować dwie. To dobry pomysł w domu, w którym mieszka więcej osób, które czasem z łazienki korzystają jednocześnie.

 

Małe jest praktyczne 

Nie zawsze plan mieszkania, które kupiliśmy, nam się podoba. Czasem musimy w nim dokonać różnych przeróbek, abyśmy mogli poczuć się w pełni komfortowo. Jedną z częstych zmian, jakich dokonujemy, jest przedzielenie łazienki na dwa pomieszczenia, aby w ten sposób oddzielić ją od toalety. Zyskujemy w ten sposób dwa, ale niewielkie pomieszczenia. W takiej toalecie nie ma zbyt dużo miejsca, ale umywalka jest tam konieczna. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie takiej o niewielkich rozmiarach, która będzie wystarczająca, bo służy przede wszystkim do mycia rąk. Małą łazienkę lub toaletę możemy też powiększyć optycznie. Pomogą w tym lustra, a także jasne, odbijające światło płytki. Jasne ściany również dadzą wrażenie, że wnętrze jest większe niż w rzeczywistości. I pamiętajmy, że małe też może być piękne, ale również praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. W niewielkim wnętrzu łatwiej też stworzyć przytulny klimat, który jest pożądany w każdym domowym pomieszczeniu.