Sukienka koszulowa – wygoda i powab

Koszula w damskim lub męskim wydaniu to powszechny rodzaj odzieży. Sukienka koszulowa zaczerpnęła właśnie ze zwykłej koszuli inspirację. Sukienki tego typu charakteryzują się niezwykłą prostotą. Właśnie ten minimalizm jest w nich niezwykle urokliwy i zmysłowy. Sukienka koszulowa najczęściej jest rozpinana na guziki od góry do dołu. Może jednak też być w wersji, gdzie guziki znajdują się tylko na górze, dół zaś jest rozkloszowany lub przylegający do ciała. W pasie związana paskiem lub plecionym sznurkiem. Ot, wszystko – tylko albo aż tyle.

Sukienka koszulowa – kobiecość nie jedno ma imię

O sukience koszulowej, zwanej też szmizjerką zrobiło się głośno za sprawą Coco Chanel. Okazuje się, że ta modowa wizjonerka odkryła przed kobietą niezwykły styl, który przetrwał do dzisiaj. Dzięki niej elementy męskiej garderoby zostały przerobione na damski grunt stając się niezwykle kobiecym atrybutem. Szmizjerka to najprościej ujmując spięta w pasie za duża koszula swobodnie puszczona do kolan. Zdawać się by mogło, że nic w tym niezwykłego, jednakże na kobiecie prezentuje się niezwykle zmysłowo i nonszalancko.

Gdzie wybrać się w szmizjerce?

Sukienka koszulowa jest uniwersalnym strojem. To wspaniały przykład mody casualowej. Nadaje się na spacery, spotkania towarzyskie. Może być zestawiona z dowolnym typem obuwia, takim jak botki, szpilki lub klapki. Wszystko zależy jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Ten typ sukienki jest połączeniem tego, co kobiety cenią najbardziej – elegancji oraz wygody.

Sukienka koszulowa jest też znakomita propozycją do pracy. Klasyczna szmizjerka z kołnierzykiem i mankietami wygląda niezwykle szykownie i kobieco. Taka forma jest przejawem modowej estetyki i dobrego stylu. Koszulowe sukienki z uwagi na modernizację swoich fasonów są przeznaczone dla różnych typów sylwetek.

Niezwykła magia jaka płynie z kroju koszulowej sukienki jest taka, że jedna sukienka może być, zarazem skromna, jak i zmysłowa. W taki sposób można ukazać największe kobiece atuty. Sukienka koszulowa – must have damskiej garderoby? – zdecydowanie tak.