Wybór właściwego smoczka dla dziecka. Na co zwracać uwagę?

W sytuacji, gdy jesteś zdecydowany na zakup smoczka dla swojego dziecka, postaw na nowoczesność oraz tradycję. Faktem jest, że przyszła mama musi zaopatrzyć się z smoczek dla swojego niemowlęcia. Nie da się od tego uciec. Wybór odpowiedniego smoczka jest bardzo ważny – i to na długo przed narodzinami dziecka.

Sklepy prześcigają się w ofertach akcesoriów dla dzieci, wobec tego warto decyzję o zakupie smoczka dobrze przemyśleć. Gdy dzieciak pojawi się na świecie, wtedy pierwszym produktem, którego zacznie używać, jest właśnie smoczek. Dlatego rodzic musi wybrać smoczek, który jest nie tylko przyjemny, ale także w stu procentach bezpieczny. Wobec tego warto postawić na smoczek BIBS. Jego podstawową zaletą jest argument, że ma interaktywną końcówkę, która działa uspokajająco.

Smoczek ten wykonany jest z organicznego kauczuku naturalnego. To sprawia, że gryzienie go przez niemowlaka jest całkowicie bezpieczne. Przyjrzyjmy się bliżej pewnym faktom. Kauczuk naturalny pozyskuje się z drzewa o nazwie hewea. Jest to w stu procentach naturalny oraz – co bardzo ważne – nietoksyczny materiał, który bardzo rzadko wywołuje alergię. Smoczki BIBS mogą być bez najmniejszych przeszkód stosowane u „maluszków”, nawet tuż po narodzinach. Warto wiedzieć, że te smoczki spełniają rygorystyczne wymogi Unii Europejskiej.

Produkowane są w Danii z materiałów, które podlegają recyklingowi. Wobec tego można je określić jako proekologiczne. Zanim Twoje dziecko użyje jakikolwiek smoczek, koniecznie trzeba wcześniej zachować czujność. Trzeba także wiedzieć, że przed każdym użycie smoczka, trzeba umyć go w wodzie oraz poczekać, aż wyschnie. W sytuacji, gdy smoczek ulegnie uszkodzeniu, nie wolno go dalej używać. Trzeba na to zwracać baczną uwagę i przestrzegać tej zasady. Smoczków BIBS nie wolno sterylizować w mikrofalówkach oraz w zmywarkach.

Rodzice powinni zawsze nadzorować korzystanie z produktu przez ich dziecko. Smoczki BIBS cechują się także doskonałym i ciekawym designem. Wybór smoczków BIBS jest przemyślanym i dobrym posunięciem przez rodziców, którzy są odpowiedzialni i dbają oraz troszczą się o niemowlaka.