Kupowanie smartfona przez Internet – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego telefonu jest sporym wydatkiem. Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy podczas podjęcia ostatecznej decyzji.

Nie ulega wątpliwości, że smartfon to dziś jeden z najbardziej niezbędnych akcesoriów. Każdy chce mieć dostęp do mobilnego telefonu, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Telefon jest obecnie osobistym komputerem, centrum rozrywki, aparatem fotograficznym, środkiem płatniczym, przewodnikiem. Pomaga w codziennych obowiązkach. Wszystko to zapakowane jest w rozmiarach wielkości połowy tabliczki czekolady. Warto więc wybrać model idealnie dostosowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Wielkość wyświetlacza

Jeśli chcemy, aby obraz był bardzo szczegółowy i ostry, warto wybrać smartfon z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Jeśli ma ekran od 4 do 4,9 cala i rozdzielczość 720×1280 px, to można go uznać za wystarczający. W przypadku wyświetlaczy o przekątnej od 5-6 cali zalecana jest rozdzielczość 1080×1920 pikseli (Full HD) lub wyższa. Na pewno będziemy zadowoleni z takiego wyświetlacza, na którym wszystko będzie bardzo dobrze widoczne.

Pamięć w telefonie

Do przechowywania dużej ilości zdjęć i filmów potrzeba dużo miejsca. Warto więc od razu wybrać telefon, który będzie miał dostępną dużą ilość pamięci. Nie trzeba będzie wtedy od razu kupować karty pamięci.

Jakość zdjęć

Wiele osób traktuje telefony jak aparaty. Oczekują od nich wysokiej jakości zdjęć.
Jeśli chcemy pełne detali zdjęcia, zwróćmy uwagę na ilość pikseli. Im jest ich więcej, tym zdjęcia będą ostrzejsze i lepszej jakości. Dostępne obecnie na rynku smartfony mają nawet 20Mpix aparaty. W związku z tym są często lepsze niż standardowe aparaty cyfrowe czy lustrzanki.

Bateria

Czas pracy smartfona na jednym ładowaniu to szalenie ważna sprawa, szczególnie w podróży, kiedy możemy mieć problem z podłączeniem urządzenia do gniazdka. Istotne jest, aby telefon był w stanie pracować jak najdłużej na jednym naładowaniu. Dzięki temu będzie można z niego korzystać w bardzo wygodny sposób bez żadnych problemów.