Bądź przygotowany do motocyklowego sezonu

W momencie kiedy zbliża się sezon motocyklowy albo na przykład wybierasz się na zlot, warto pamiętać o sprawdzeniu maszyny i swojej szafy. Coraz częściej przecież zaczniesz ruszać w trasę, a w przypadku dłuższego wyjazdu nawet kilka dni spędzisz poza domem. Jeśli zapomnisz o naprawach, uzupełnieniu akcesoriów czy innych tego typu kwestiach, możesz mieć kłopot. Nie wiadomo przecież, czy po drodze znajdziesz sklep motocyklowy, w którym będzie można zrobić odpowiednie zakupy.

Zrób przegląd motocykla

Przed wyruszeniem w dłuższą trasę dobrze jest zrobić solidny przegląd maszyny. Sprawdzenie układów hamulcowego czy elektrycznego, wymiana oleju i tym podobne na pewno nie zaszkodzą, a jeśli znajdzie się jakąś usterkę, będzie okazja i czas, by ją naprawić. Jeśli bowiem wybierasz się w okolice dużego miasta, jak na przykład Wrocław, to nie będzie większego kłopotu ze znalezieniem warsztatu lub specjalistycznego sklepu. Jeżeli natomiast celem podróży są miejsca oddalone od miast, to może się pojawić problem. Właśnie z tego powodu lepiej jest dmuchać na zimne i mieć pewność, że wsiadamy na w pełni sprawny motocykl.

Na dłuższą trasę pojemny bagażnik

W przypadku wyjazdu w dłuższą trasę albo na kilka dni, koniecznie trzeba pamiętać o pojemnym kufrze lub bagażniku. Jeśli go nie mamy, to warto zamontować taki element. W sklepach motocyklowych można kupić zarówno bagażniki, jak i ich rozszerzenia, a także kufry, akcesoria do ich montowania czy plecaki. To wszystko może się okazać bardzo przydatne w podróży. Dzięki posiadaniu takiego wyposażenie nie będzie problemu z zabraniem potrzebnych rzeczy. To także przecież ma wpływ na komfort podróży oraz pobytu, na przykład na zlocie motocyklowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *